Strzałka do przesuwania się po stronie. Tu znajdziesz programy edukacyjne z ćwiczeniami pamięci i koncentracji uwagi na zajęcia w szkole i w edukacji przedszkolnej Zamknij Czym jest Akademia EDU Pobierz lekcje próbne JUNIOR EDU UCZEŃ EDU Relacje z zajęć Sklep Kontakt

Oni nam już zaufali – poznaj relacje z zajęć

Multimedialne pakiety do rozwoju pamięci, koncentracji i szybkiego czytania Akademia Umysłu® EDU są od lat wykorzystywane na zajęciach w przedszkolach, szkołach i poradniach specjalistycznych.

Poniżej prezentujemy doświadczenia osób, które mają za sobą praktykę w prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem naszych pakietów. Jesteśmy przekonani, iż zamieszczone relacje staną się dla Państwa źródłem inspiracji i nowych pomysłów na nowoczesne zajęcia oraz ułatwią podjęcie decyzji o wprowadzeniu na stałe do oferty Waszej placówki zajęć z wykorzystaniem Akademii Umysłu® EDU.

Jednocześnie gorąco zapraszamy wszystkich wychowawców do udziału w partnerskiej akcji dzielenia się własnymi doświadczeniami. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy na adres: marketing@formsoft.pl

Katalog relacji z zajęć

Przedszkole miejskie nr 5 w Lesznie

Renata Szulc

Gabinet Psychoterapii we Wrocławiu

Katarzyna Malcher

Poradnia Psych. – Ped. w Polkowicach

Barbara Malinowska

Zespół Szkół Prywatnych w Goleniowie

Anna Stańczak-Mańkowska

Zespół Szkół w Księżym Dworze

Wiesława Kaszubska

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Grodkowie

Elżbieta Sarabon-Pałka, Ewa Łuciów

Przedszkole w Grodzisku Maz.

Grażyna Gładysz

Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku

Alicja Nyczaj-Matusiak

Powiatowy Ośrodek Psychologiczno – Pedagogiczny i Doradztwa Metodycznego
w Polkowicach

Barbara Malinowska

Akademia Umysłu® Junior EDU

Akademia Umysłu® Uczeń EDU

Jestem psychologiem pracującym w poradni psychologiczno-pedagogicznej. W swojej pracy korzystam zarówno z Akademia Umysłu® Uczeń EDU, jak i Akademia Umysłu® Junior EDU.
W ramach swoich obowiązków zawodowych prowadzę: „Indywidualne treningi pamięci
i koncentracji” oraz „Indywidualne treningi uczenia się”. Programy z pakietu wykorzystuję w obu rodzajach zajęć, szczególnie przydatne są mi jednak przy treningach pamięci i koncentracji. Uczestnikami treningów są zarówno uczniowie zdolni, jak i przeciętni, a także uczniowie
z obniżonym rozwojem umysłowym. Wiek uczestników obejmuje wszystkie etapy edukacyjne
.

Podczas „Treningów pamięci i koncentracji” w celu urozmaicenia aktywności umysłowej przeplatam ćwiczenia multimedialne ćwiczeniami typu papier ołówek oraz ćwiczeniami z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej Dennisona. Z kolei podczas „Treningów uczenia się” ćwiczenia multimedialne z pakietu stosuję w ramach rozgrzewki na początku zajęć (przed przystąpieniem do prezentowania mnemotechnik czy ćwiczenia ich zastosowania w praktyce) lub pod koniec, jeśli mamy na to czas. Zdarza się, że wykorzystuję programy jako nagrodę dla uczniów za wysiłek na moich zajęciach. Oznacza to, iż dla wielu dzieci możliwość poćwiczenia funkcji umysłowych wraz z pakietem jest samo w sobie nagrodą.

Zawarte w pakiecie materiały: scenariusze zajęć, karty pracy, materiały motywujące stanowią dużą pomoc. Często korzystam z gotowych scenariuszy i prezentacji, szczególnie w sytuacji braku czasu na zaplanowanie zajęć. Wykorzystuję także poszczególne ćwiczenia tworząc własne scenariusze. Dużą pomoc stanowi także podpowiedź, jak zmotywować ucznia do wysiłku oraz materiały motywujące.

W moim przekonaniu pakiet z serii Akademia Umysłu® EDU zajmuje wyjątkową pozycję wśród gier edukacyjnych, ponieważ zapewnia nie tylko edukację i rozwój mózgu, ale i świetną rozrywkę dla uczniów. Dzieci często na zajęciach dopytują: „czy dziś będziemy grać?”.

Gry mają przyjazną dla użytkownika grafikę, która zachęca do zabawy i nie męczy oczu. Programy są proste w obsłudze, przejrzyste i nie wymagają szczególnych umiejętności. Wystarczy podstawowa znajomość komputera. Zadania są różnorodne, bardzo ciekawe i życiowe (bazują na codziennych czynnościach), a system zliczania wyników jest bardzo motywujący.

Korzystając z pakietu, uczeń ćwiczy mózg kompleksowo i bardzo skutecznie. Zajęcia dwa razy
w tygodniu dają w krótkim czasie szybkie efekty. Zadania, które początkowo sprawiały dziecku duże trudności przestają być wyzwaniem i konieczne jest podniesienie poziomu trudności. Rodzice również dostrzegają pozytywne rezultaty w szybszym zapamiętywaniu, mniejszej ilości czasu przeznaczanego na naukę w domu, a także we wzroście motywacji do nauki.

Atutem programu jest również możliwość dostosowywania stopnia trudności do potrzeb dziecka oraz duża liczba możliwych do wprowadzenia użytkowników. Na szczególne podkreślenie zasługuje Tryb Użytkownika, który daje możliwość eksperymentowania z ustawieniami w celu określenia granic własnych możliwości dziecka.

Z całym przekonaniem rekomenduję ten kompleksowy zestaw do rozwoju umysłu: pamięci, koncentracji i spostrzegawczości.

Jeszcze Cię nie przekonaliśmy?
Pobierz BEZPŁATNE lekcje próbne