Strzałka do przesuwania się po stronie. Tu znajdziesz programy edukacyjne z ćwiczeniami pamięci i koncentracji uwagi na zajęcia w szkole i w edukacji przedszkolnej Zamknij Czym jest Akademia EDU Pobierz lekcje próbne JUNIOR EDU UCZEŃ EDU Relacje z zajęć Sklep Kontakt

Oni nam już zaufali – poznaj relacje z zajęć

Multimedialne pakiety do rozwoju pamięci, koncentracji i szybkiego czytania Akademia Umysłu® EDU są od lat wykorzystywane na zajęciach w przedszkolach, szkołach i poradniach specjalistycznych.

Poniżej prezentujemy doświadczenia osób, które mają za sobą praktykę w prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem naszych pakietów. Jesteśmy przekonani, iż zamieszczone relacje staną się dla Państwa źródłem inspiracji i nowych pomysłów na nowoczesne zajęcia oraz ułatwią podjęcie decyzji o wprowadzeniu na stałe do oferty Waszej placówki zajęć z wykorzystaniem Akademii Umysłu® EDU.

Jednocześnie gorąco zapraszamy wszystkich wychowawców do udziału w partnerskiej akcji dzielenia się własnymi doświadczeniami. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy na adres: marketing@formsoft.pl

Katalog relacji z zajęć

Przedszkole miejskie nr 5 w Lesznie

Renata Szulc

Gabinet Psychoterapii we Wrocławiu

Katarzyna Malcher

Poradnia Psych. – Ped. w Polkowicach

Barbara Malinowska

Zespół Szkół Prywatnych w Goleniowie

Anna Stańczak-Mańkowska

Zespół Szkół w Księżym Dworze

Wiesława Kaszubska

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Grodkowie

Elżbieta Sarabon-Pałka, Ewa Łuciów

Przedszkole w Grodzisku Maz.

Grażyna Gładysz

Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku

Alicja Nyczaj-Matusiak

Przedszkole Tęczowe Ognisko Grodzisk Mazowiecki

Grażyna Gładysz

Akademia Umysłu® Junior EDU

W naszym „Tęczowym” przedszkolu z oprogramowania edukacyjnego Akademia Umysłu® Junior Edu korzystamy w trakcie zajęć komputerowych. Zajęcia odbywają się cyklicznie, a ich czas trwania dostosowany jest do wieku dzieci. W zajęciach biorą udział dzieci cztero- oraz pięcioletnie.

Niezwykle pomocny w planowaniu zajęć jest zeszyt metodyczny wchodzący w skład pakietu edukacyjnego Akademia Umysłu. W zeszycie tym zamieszczonych jest 20 gotowych scenariuszy zajęć o tak przekrojowych treściach, że z ich pomocą można prowadzić zajęcia dostosowane do aktualnej pory roku, trwających w danym czasie świąt czy też programu realizowanego w grupie. Każdy scenariusz określa ogólne i szczegółowe cele zajęć, formy i metody pracy, środki dydaktyczne. Opisuje przebieg zajęć, wyjaśnia ćwiczenia, zawiera propozycje pogadanek wraz z przykładowymi pytaniami do dzieci.

Ćwiczenia, które dzieci wykonują przy komputerze są dla nich bardzo atrakcyjne, zarówno jeśli chodzi o tematykę, jak i sposób ich wykonywania. Przedszkolaki siadając do komputerów mają poczucie, że się bawią, a nawet, że grają w fajne gry. Gdy tymczasem trenują swoją pamięć krótkotrwałą, spostrzegawczość, refleks, koncentrację oraz zdobywają wszechstronną wiedzę. Dodatkowym atutem ćwiczeń jest możliwość przechodzenia na kolejne poziomy. Ćwiczenia mają 10 poziomów trudności, które są automatycznie zmieniane dzięki funkcji odblokowania awansu. Jeśli dziecko poprawnie rozwiązuje ćwiczenia, zdobywa kolejne poziomy. Sprawia to dzieciom wiele radości i jest dla nich bardzo motywujące.

Ogromnym entuzjazmem dzieci reagują na animowaną postać wykonującą ćwiczenia gimnastyczne w Hopsasa. Z radością powtarzają proste polecenia prezentowane w tym ćwiczeniu. Chętnie wykonują również karty pracy, które tematycznie są związane z zajęciami.

Pakiet edukacyjny Akademia Umysłu® jest przyjazny zarówno dla dzieci, jak i dla nauczyciela: dzieciom proponuje ćwiczenia o interesującej i zabawnej tematyce, natomiast dla nauczyciela jest to gotowe narzędzie do prowadzenia zajęć.

Jeszcze Cię nie przekonaliśmy?
Pobierz BEZPŁATNE lekcje próbne