Strzałka do przesuwania się po stronie. Tu znajdziesz programy edukacyjne z ćwiczeniami pamięci i koncentracji uwagi na zajęcia w szkole i w edukacji przedszkolnej Zamknij Czym jest Akademia EDU Pobierz lekcje próbne JUNIOR EDU UCZEŃ EDU Relacje z zajęć Sklep Kontakt

Oni nam już zaufali – poznaj relacje z zajęć

Multimedialne pakiety do rozwoju pamięci, koncentracji i szybkiego czytania Akademia Umysłu® EDU są od lat wykorzystywane na zajęciach w przedszkolach, szkołach i poradniach specjalistycznych.

Poniżej prezentujemy doświadczenia osób, które mają za sobą praktykę w prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem naszych pakietów. Jesteśmy przekonani, iż zamieszczone relacje staną się dla Państwa źródłem inspiracji i nowych pomysłów na nowoczesne zajęcia oraz ułatwią podjęcie decyzji o wprowadzeniu na stałe do oferty Waszej placówki zajęć z wykorzystaniem Akademii Umysłu® EDU.

Jednocześnie gorąco zapraszamy wszystkich wychowawców do udziału w partnerskiej akcji dzielenia się własnymi doświadczeniami. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy na adres: marketing@formsoft.pl

Katalog relacji z zajęć

Przedszkole miejskie nr 5 w Lesznie

Renata Szulc

Gabinet Psychoterapii we Wrocławiu

Katarzyna Malcher

Poradnia Psych. – Ped. w Polkowicach

Barbara Malinowska

Zespół Szkół Prywatnych w Goleniowie

Anna Stańczak-Mańkowska

Zespół Szkół w Księżym Dworze

Wiesława Kaszubska

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Grodkowie

Elżbieta Sarabon-Pałka, Ewa Łuciów

Przedszkole w Grodzisku Maz.

Grażyna Gładysz

Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku

Alicja Nyczaj-Matusiak

Zespół Szkół w Księżym Dworze

Wiesława Kaszubska

Akademia Umysłu® Junior EDU

Akademię Umysłu otrzymałam w prezencie do wykorzystania na zajęciach z uczniami mojej klasy. Są to zajęcia dla uczniów I etapu edukacyjnego. Uczę obecnie klasę III i wykorzystuję ćwiczenia na zajęciach dodatkowych w ramach godzin pracy nauczyciela wynikających z art. 42 ust. 2 pkt 2 Karty Nauczyciela.

Uczniowie bardzo lubią zajęcia z wykorzystaniem ćwiczeń. Przechodzą od zadań łatwiejszych do trudniejszych. Zawsze pamiętają o ćwiczeniach ruchowych Hopsasa, które są przerywnikiem podczas ćwiczeń umysłowych. Ćwiczenia dobieram do pór roku, zaczynając od jesieni, kończąc na lecie.

Ćwiczenia są tak zbudowane, aby każde dziecko w miarę swoich możliwości wykonało ćwiczenie. Dodatkiem do programu są dyplomy, które uczniowie mogą otrzymać po wykonaniu ćwiczeń.

Rodzicom przedstawiłam pakiet już na pierwszym zebraniu we wrześniu, informując, iż na zajęciach dodatkowych uczniowie będą doskonalić pamięć i koncentrację uwagi. Rodzicom bardzo ta propozycja przypadła do gustu. Wiedzą, jak prowadzę zajęcia i co na nich doskonalimy. Wszystkie ćwiczenia i polecenia są bardzo czytelne i zarazem powiązane z podstawą programową.

Program w bardzo przystępny sposób pozwala dzieciom na rozwijanie pamięci i koncentracji. Różnorodność ćwiczeń nie pozwala na nudę. Lekcja szybko mija, a uczniowie czekają na kolejne.

Dodam, iż oprócz pakietu Akademia Umysłu® JUNIOR EDU korzystam z innych programów z serii Akademia Umysłu:

  • Akademia Umysłu® KONCENTRACJA 1
  • Akademia Umysłu® KONCENTRACJA 2
Jeszcze Cię nie przekonaliśmy?
Pobierz BEZPŁATNE lekcje próbne